4 Alışkanlığını Değiştirerek Nasıl 130 Kilo Verdiğini Anlattı

06.08.2020
10.619
4 Alışkanlığını Değiştirerek Nasıl 130 Kilo Verdiğini Anlattı

Kiah Twisselman’ın hayat değiştiren hikayesi birçok kişiye ilham verdi. California, San Luis Obispo’dan gelen Kiah, yıllarca hiçbir sonuç almadan diyet yaptı. Yıllar süren bu başarısız diyetlerden sonra sadece bir yılda 103 kilo vermeyi başardı ve bunu günlük hayatındaki 5 alışkanlığını değiştirerek yaptı. Şimdi Kiah, başkalarının da bu diyeti yapabileceklerine fark etmelerine yardımcı oluyor. O bir eğitmen oldu ve sabırsız olmamanız gerekir. Bu nedenle kilo vermek isteyen herkes, uzun vadede taahhüt etmeye istekli oldukları sağlıklı ve tutarlı bir yaşam tarzı oluşturmalıdır. En Sonunda, tamamen işe yaradığını göreceksiniz!

Dönüm Noktası

Kiah’ın yaşam tarzını değiştirmesine ve kilo vermesine neden olan olay, Kentucky’den Arizona’ya bir uçuşta meydana geldi. Uçağın koltuğuna oturduğunda koltuğa sığmadığını fark etti. Kemeri güvenli bir şekilde takabilmek için emniyet kemeri uzatıcısı bile talep etmek zorunda kaldı.

25 yaşındaki Twisselman, mağdur olmayı bırakmanın ve kendi eylemlerinin sorumluluğunu almanın zamanı geldiğini hissetti. “Koşullarımın kurbanı olmayı bırakma ve kararlarıma sahip çıkmanın zamanının geldiğini biliyordum, böylece kendim için gerçekten istediğim hayatı inşa edebildim” dedi.

Kiah çocukluğundan beri kilosuyla mücadele ediyor. Ailesi de aynı sorunu yaşıyordu. Bazen değişmenin umutsuz olduğunu ve hayatının geri kalanında fazla kilolu olacağına inanıyordu. Ayrıca, aile geçmişi nedeniyle diyabet ve kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskinin yüksek olduğunun farkındaydı. Yine de, onun hakkında bir şey yapabileceğinden emin değildi. Bunun da ötesinde, kilosu nedeniyle hayatında yapmak istediği sıradan şeylerle başa çıkmaya çalışması çok zordu.

“Ağırlığım beni hem fiziksel hem de zihinsel olarak birçok yönden durdurdu. Hoşnutluğumda saklanabildim ve sevdiğim şeyleri yapmamayı seçtim, denize ya da arkadaşlarınızla ve ailenizle plaja gitmek gibi, çünkü bir mayo giydiğim için utandım. ”Dedi.

103 kilo kaybetmesi 1 yıl sürdü neredeyse Ve bugün itibariyle, 130 kilodan fazla kaybetti.

Kiah, diğerlerinden daha fazla kilo verdiği haftalar olduğunu, bazılarının hiçbir şey kaybetmediği ve hatta kilo aldığı haftalar olduğunu söyledi. Bu yüzden, her hafta elde edilen sonuçlardan bağımsız olarak, sadece olumlu bir tutum sergilemenin önemli olduğunu söyledi. Tüm engellerin aşılabileceğini hatırlamanın bir yolu. Ayrıca, “neden” böyle bir fedakarlık yaptığınıza odaklanmak, işler yolunda gitmese bile motivasyonunuzu kaybetmemeniz gerektiğini hatırlamanın anahtarıdır.

“Vazgeçmek istediğim birçok an oldu. örneğin çok çalıştığınız sonuçları görmediğinizde. Kendime hayallerimi gerçekleştirmenin fedakarlığa değeceğini kendime hatırlatmalıydım ve ne kadar sürerse sürsün her şeyi çözmeye kararlıydım ”dedi Kiah.

Bunlar Kiah’ın hayatını değiştiren 5 günlük alışkanlık:

  • Normalden bir saat önce uyanın ve o zamanı kendinize ayırın.
  • Vücudunuzu en az 30 dakika hareket ettirdiğinizden emin olun.
  • Vücudunuz için yararlı olmayan herhangi bir öğünden vazgeçin.
  • Vücut ağırlığınızın yarısı kadar su için.

“Bu basit alışkanlıklara bağlı kalmak, yeni ve sağlıklı bir yaşam tarzı için sağlam bir temel oluşturmama yardımcı oldu. Küçük adımlarına odaklanmak, herkesin tamamen yorulmadan en yüksek dağa tırmanmasına yardımcı olabilir ”dedi.

Değişimi sevdiklerine ilham verdi.

Daha sağlıklı bir yaşam tarzına yönelik süreci, ona yakın olan diğer insanları da kendi değişimine başlatmaya ve kendi hedeflerini koymaya teşvik etti. En iyi arkadaşlarından biri şu ana kadar 50 kilodan fazla kaybetti ve kardeşi neredeyse 70 kilo verdi. Yaşam tarzını kendi başına ve en önemli rızası olan motivasyonla değiştirmeyi seçerek, başkalarına da bunu kendileri için yapmaları için ilham verdi. Kiah, “Demişler ilerledikçe, yükselen bir gelgit tüm tekneleri kaldırıyor.”

Kiah’ın hikayesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz..

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.