30 Gün Boyunca Günde 1 Avokado Yedi ve Olanlara Kendisi Bile Şaşırdı

20.09.2021
494
30 Gün Boyunca Günde 1 Avokado Yedi ve Olanlara Kendisi Bile Şaşırdı

Gözlerinizi korumaktan ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmekten, vücudunuzu kanser hücrelerine karşı savunmaya kadar. Onları salatada, smoothie’lerde, soslarda veya doğrudan ağaçtan yemeniz önemli değil avokadoların vücudunuz için faydalı olduğu kadar lezzetli olduğu inkar edilemez.

1. Böbrekleriniz daha verimli çalışabilir

Avokado potasyum açısından zengindir, bu nedenle bir tür böbrek probleminiz varsa, bu meyveyi diyetinize dahil etmek isteyebilirsiniz. Araştırmalar, düzenli olarak avokado yemenin böbrek fonksiyonlarını iyileştirmenin sağlıklı bir yolu olduğunu kanıtlamıştır.

2. Nefesiniz tazelenebilir

Doğal bir ağız tazeleyici arıyorsanız, avokadoları düşünmenin zamanı geldi. Yüksek antibakteriyel aktiviteye sahiptirler ve günde bir tane yemek, bakterileri ağzınızdan çıkarabilir ve temizleyebilir.

3. Vizyonunuzu iyileştirebilir

Günde bir adet taze, orta boy avokado yemek, göz fonksiyonunun daha iyi olmasını sağlar. Bunun nedeni, avokadoların vücudumuzdaki karotenoid seviyelerini artırmaya yardımcı olabilmesi, bir antioksidan ve anti-inflamatuar ajan olarak çalışmasıdır.

4. Bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir

İstediğinizden daha sık soğuk algınlığına yakalanırsanız, bağışıklık sisteminiz daha fazla dikkat istiyor olabilir. Neyse ki, bazı avokado bileşenlerinin bağışıklık sistemini güçlendirebildiği ve virüsleri ve diğer enfeksiyonları baskılayabildiği bildirilmiştir.

5. Tansiyonunuzu düşürebilir

Yüksek tansiyonunuz varsa avokado en büyük müttefikiniz olabilir. Yüksek potasyum ve lutein içeriği, damar hastalıklarını iyileştirdiği ve vücudumuzdaki lipidleri artırdığı bilinmektedir .

6. Karaciğeriniz daha verimli çalışabilir

Karaciğer, kanımızdaki kimyasal seviyelerin çoğunu düzenler ve sağlıklı kalması ve düzgün çalışması çok önemlidir. Ve avokado yemenin karaciğer hasarını azaltmaya yardımcı olabileceği bildirildi, bu nedenle bu meyveyi diyetinize eklemek iyi bir seçimdir.

7. Cildinizin parlamasını sağlayabilir

Onu yiyebilir veya doğrudan cilde uygulayabilirsiniz. Avokadoyu cilt sağlığına faydaları için nasıl kullandığınız önemli değil – bu meyve cilt sağlığı için şiddetle tavsiye edilir. Karotenoid özellikleri ultraviyole ışınlarına karşı koruma sağlayarak daha genç ve ışıltılı bir yüz ve vücut sağlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.