3 yaşındaki oğlunu arı soktu sandı ama bedeni morarmaya başlayınca…

31.01.2019
416
3 yaşındaki oğlunu arı soktu sandı ama bedeni morarmaya başlayınca…

Çocuklarıyla beraber annesini ziyarete giden anne Elisabeth kabusu yaşadı. Çocuğunun ağlayarak yanına gelmesini evvel ciddi almayan ve arı soktuğunu sanan anne 15 dk için tüm bedeni moraran oğlunu görünce yaşamının şokunu yaşadı…

3 yaşındaki Kristoffer bir kasveti olduğunu anlatmak için ağlamaya başlayınca annesi Elisabeth Nordgarden ciddi bir şey olmadığını düşünerek vaziyeti fazla ciddiye almadı.

Elisabeth, NRK’ye “Çocuklarımla birlikte annemleri ziyarete gitmiştik. Kristoffer ağlayarak bana koştu. Başta arı soktuğunu veya ayağını bir yere vurduğunu düşündüm” dedi.

Elisabeth Nordgarden oğlunun başına geleni bilince şoke olacaktı. Çocuk ağladıktan 15 dakika sonra bedeni morardı ve şişlikler oluştu

Elisabeth, “Ambulans ve helikopter hemen geldi. Engerek yılanı tarafından ısırıldığını ve acilen sağlık kurumuna götürülmesi gerektiğini söylediler” dedi.

Kristoffer’a hemen panzehir verildi. İyileşme bulguları göstermeye başladı. Sonra yeniden vaziyeti makûslaşmaya başladı.

Bağırsaklarında iç kanama asıllaştığı ortaya çıktı. Hekimler, Kristoffer’ın klasiği 11 olması gereken kan bedelinin 5’e düştüğünü gördüler. Çocuk kısa zamanda kilo verdi. 20 kilodan 15 kiloya düştü.

Anne vaziyetin ciddiyetini bilince daha da kaygılanmaya başladı. Her insan bedeni engerek yılanı ısırığına değişik tepki verebildiğinden çocuğun yaşayıp yaşamayacağı belirsizdi.

Acil servis hekimi Harry Achterberg, engerek yılanı tarafından ısırıldıktan sonra acilen sağlık kurumuna gitmeniz gerektiğini söylüyor.

Hastanede 1.5 hafta kaldıktan sonra kendine gelen Kristoffer taburcu edildi. Anne Elisabeth bundan sonra çocuklarıyla ormanlık alana giderken daha dikkatli olacağını söylüyor.

“Artık engerek yılanlarının ne kadar riskli olabileceklerini öğreniyorum. Çocuklarımla ormanlık alanda gezintiye çıkarken netlikle bot ve uzun eşofman giydireceğim” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.