3 Adımda Saç Dökülmesini Durdurun

02.07.2019
10.173
3 Adımda Saç Dökülmesini Durdurun

Her mevsim geçişinde saç dökülmeleri yaşamanız normal olarak görülebilir. Ancak gereğinden fazla saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız, vitamin eksikliği ya da anemiden dolayı olabilir. Peki, bunların dışında doğal yöntemlerle saç dökülmesini nasıl engelleyebiliriz?

Saç dökülmesi çok ciddi sağlık problemi dışında çözülebilecek bir durumdur. Ancak bu noktada sabırlı olmanız gerekiyor. Paylaşacağımız 3 yöntemden birini deneyebilir ve etkilerini gözlemleyebilirsiniz.

Isırgan otu

Aktardan veya bölgenizde var ise ısırgan otu temin edin. Suda kaynatarak demlenmesini bekleyin. Yeşile dönen suyu bir şişeye aktarın ve aklınıza her geldiğinde saçlarınıza düzenli olarak sıkın. Bu her duştan sonra olabilir.

Sarımsak

Ayda en az 1 kere 10 diş sarımsağı ezin iyice dövün ve içine 1 yemek kaşığı süt ilave edin. Elde ettiğiniz karışımı saçınıza masaj yaparak yedirin ve bir bone takarak 1 saat bekletin. Daha sonra yıkayın.

Bol bol su için

Bol bol su için demek sizin için basit görünebilir. Ancak düzenli olarak içtiğimiz su, hücrelerin yenilenmesini ve kanın yenilenmesi için oldukça önemlidir.

Saç çıkaran ve dökülmeyi durduran bu üçlü formülün sonuçlarını maksimum 2 ay içinde göreceksiniz. Özellikle sarımsak ve süt karışımını düzenli uygularsanız, yeni saçların çıktığına şahit olacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.