2000 yıldır şifa dağıtıyor!

25.01.2019
174
2000 yıldır şifa dağıtıyor!

Ülkemizde Kurt Üzümü ve ‘mutluluk meyvesi’ olarak öğrenilen Goji Berry yeryüzündeki gıda bedeli azami olan meyvelerden biridir. Anavatanı Tibet’tir ve Çin’de tıp alanında takribî 2000 yıldır kullanılmaktadır. Kurt üzümü meyvesi taze olarak veya kurutulmuş olarak yenebildiği gibi yapraklarından nebat çayı, saplarından da özel yağlar yapılabilmektedir.

Ülkemizde Kurt Üzümü ve ‘mutluluk meyvesi’ olarak öğrenilen Goji Berry yeryüzündeki gıda bedeli azami olan meyvelerden biridir. Anavatanı Tibet’tir ve Çin’de tıp alanında takribî 2000 yıldır kullanılmaktadır.

Kurt üzümü meyvesi taze olarak veya kurutulmuş olarak yenebildiği gibi yapraklarından nebat çayı, saplarından da özel yağlar yapılabilmektedir.

Her kısmı bereketli olan bu nebatın insan bedenine sağladığı faydalar ise saymakla bitmez.

Kansere karşı natürel bir gözeticidir; urların gelişip büyümesini önler; fazla yağların yakılmasına destekçi olur; kalp, karaciğer, böbrek gibi hayati ehemmiyetteki organlarımıza gözetir ve kuvvetlenmesini sağlar; adale ve kemiklerin kuvvetlenmesine destekçi olur. Tüm bu yararlarından dolayı ‘ebedilik bitkisi’ de denmektedir.

Natürel bir kanser önleyicidir. İçeriğindeki ‘germanium’ kanser önleyici olarak öğrenilir ve dünyada yalnızca birkaç nebat cinsinde bu maddeye rastlanmıştır.

Kolestorolü ve kan tazyikini düşürdüğü gibi kanı pakler. Bu anlamda felç, kalp krizi, böbrek yetmezliğine karşı bedeni korur.

Urların gelişip büyümesini önler.

Karaciğer hastalıklarına ve şeker hastalığına diabet iyi gelmektedir.İçeriğindeki betain maddesi karaciğer yağlanmasını ve damar tıkanıklığını önlemeye destekçi olur.

Vücuttaki yağ oranını eksilttiğinden kilo vermede takviyecidir. Her sabah 1 avuç kurt üzümünden hazırlanan çay harcandığında kilo vermeye destekçi olur.

Öksürük ve göğüs hırıltısına iyi kazanç.

Hamilelikte bulantıya iyi kazanç. Özellikle gebeliğin ilk 3 ayındaki sabah bulantı ve kusmalarını eksiltir.

Menopoz sürecinde negatif semptomları eksiltir.

Sedef hastalığına ve alerjiye iyi kazanç.

Hafızanın kuvvetlenmesinde takviyecidir.

Uyku kumpassızlıklarına karşı tesirlidir. Özellikle uykusuzluk problemi yaşayanlarda uyku niteliğini arttırır.

Stres ve anksiyete endişe ile savaşır.

Diş eti sıhhatini gözetmeye destekçi olur.

Baş sızısına ve özellikle sersemlik hissine karşı tesirlidir.

Kanser hastalarında kemoterapi ve radyoterapinin yan tesirlerini eksiltir.
İyileşmeleri süratlendirir. Özellikle nekahet yarıyıllarında kullanıldığında hastanın halsizlik bulgularını ortadan kaldırarak iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.
Cilde genç ve diri bir görünüm kazandırır. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde insan sihrime hormonu olan ve gençlik hormonu olarak da öğrenilen HCG nin salınımını arttırır.
Vücudun efor, enerji ve dayanıklılığını çoğaldırır. Az ışıklı etraflarda görüş niteliğini çoğaldırmaya destekçi olur.

Düzenli olarak her gün 1 avuç kurt üzümü meyvesi yemek ve yapraklarından elde edilen çayını içmek bütün bir tesir sağlayacaktır.

Açıkta satılan kurt üzümü meyvelerini almamaya dikkat edin, zira hava ile temas ettiğinde içeriğindeki verimli maddeler bozulabilir. Aldıktan sonra da kesinlikle kapalı kaplarda veya vakumlu poşetlerde gizleyin.

Kaynak : Sabah

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.