1 Ay İçinde Hasar Görmüş Karaciğer Nasıl İyileşir

15.11.2019
3.909
1 Ay İçinde Hasar Görmüş Karaciğer Nasıl İyileşir

Karaciğerin işi her zaman toksinleri filtrelemek ve bunları vücuttan olabildiğince çabuk çıkarmak olmuştur. Ancak bu şimdi 100 yıl önce olduğundan çok daha büyük bir iş. Vücudumuzun günlük olarak kaç toksine maruz kaldığı düşündüğünüzde yetişmek için karaciğerin fazla mesai yapması gerektiğini görürsünüz.

Kızartılmış yiyeceklerden ve pestisitler ile tedavi edilen yiyeceklerden soluduğunuz havadaki toksinlere kadar hemen hemen herşeyin karaciğerinizden süzülmesi gerekir. zamanla bu karaciğer hasarına yol açabilir.

Karaciğer Hasarının Nedenleri ve Belirtileri

Bazı belirtiler karaciğer hasarı geçirip geçirmediğinizi merak etmenize neden olabilir. Aşağıdaki semptomlardan herhangi birine sahipseniz Kalıcı hasarlı bir karaciğer ile karşı karşıya olabilirsiniz.

  • Dışkı veya idrar sürekli anormal (renk,boyut,zamanlama)
  • Cilt zaman içinde sararmıştır diyet veya alışkanlıklardaki değişikliklerle iyileşme göstermemektedir.
  • Mononükleoz gelişimi
  • Gözlerin beyazları sarı veya kanlı
  • Mide rahatsızlığı veya sindirim sorunları

Sağlık hizmeti sağlayıcınız tarafından uygulanan basit bir karaciğer enzim testi karaciğer enzimlerinizin normal olup olmadığını belirleyebilir. Karaciğer hasarının birçok yaygın nedeni vardır. Aşırı alkol tüketimi alkolün karaciğerlerden süzülmesi gereken birçok toksine sahip olması nedeniyle karaciğer hasarının en yaygın nedeni olabilir. Ek olarak sağlıksız bir diyet karaciğerde hasara neden olabilir. Aşırı miktarda yağ kızartılmış veya işlenmiş yiyecekler karaciğerinize çok büyük zarar verir. Diyetinizde meyve ve sebzeler yoksa risk altında olabilirsiniz. Karaciğer hastalığıda genetik olabilir bu nedenle eğer ailenizden herhangi birinin karaciğer problemleri olmuşsa bu belirtileri izlemek isteyebilirsiniz.

Geleneksel tedaviler Üzerinden Doğal Tedaviler Seçmek

Geleneksel tedaviler genel olarak vücudunuza aşırı derecede zarar verebilir. bir karaciğer nakli uzun yıllar alabilir binlerce liraya mal olabilir ve sizi bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlara bağımlı bırakabilir.Doğal tedaviler size geleneksel tedavilerle aynı faydaları sağlayabilir ancak yan etkileri yoktur. Bunlar karaciğer temizliğine giren maddeler.

Taze Sıkılmış Meyve Suyu

Vücudunuzun şimdi ihtiyacı olan toksinleri atmasına yardımcı olacaktır. Meyve sıkacağı ve organik meyve ve sebzelerin yanı sıra yatırım yapmak sağlığınızı koruyabilir. Farklı meyve suyu tarifleri deneyin ve her gün bol miktarda taze meyve suyu için.

Kekik Yağı

Kekik yağı karaciğer yetmezliği sonucu vücudunuzda kök salmış enfeksiyonlardan kurtulabilir Bazı aromaterapistler dahili olarak kekik yağı kullanılmasını bazıları ise topikal kullanımı önermektedir.

Temiz Su

Vücudunuzu yıkamak bu işlemin büyük bir parçasıdır. Her gün en az dört litre su hedefleyin.

Kızılcık Suyu

Kızılcık suyu organlarınız için mükemmeldir ve karaciğerinizi detokslamaya yardımcı olabilir. Kızılcık suyu ilave şekersiz kullandığınızdan emin olun.

Bitkisel Takviyeler

Piyasada özellikle karaciğer sağlığı için tasarlanmış çok sayıda bitkisel takviye vardır. Güvendiğiniz bir doğal veya sağlıklı gıda mağazanız varsa teklifleri inceleyin. Bu zaman alıcı olsada karaciğerinizi doğal olarak güçlendirmek istiyorsanız buna değebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.